()
Hőszivattyús szárítógép tisztítás
Mint minden gép, háztartási gép, egy idő után „elfárad, kimerül”, ezért meg kell fiatalítani. pl. autóknál olajcsere, szűrőcsere. Mosógépeinknél szűrőtisztítás, vízkőtelenítés, és még sorolhatnám.
A mai életünk elterjedt háztartási gépe, a hőszivattyús szárítógép is igényli az időszakos karbantartást, sőt fokozottabban, mint elődje az egyszerűbb kondenzációs szárítógép.
Amit otthon, házilag el tudunk végezni, az a víztartály ürítése, az ajtó mögötti szűrő rendszeres tisztítása. valamint a kondenzátor előtti szűrő tisztítása(ha van ilyen).
De a legnagyobb odafigyeléssel elvégzett karbantartás is egy idő után kevés lesz. A cserélhető szűrők a szennyeződések egy részét sajnos átengedik, így pár év alatt a hőszivattyús rendszer kondenzátora, elpárologtatója végleg eldugul. A szárítógép hatásfoka csökken, a programok hosszabodnak, a szárítási minőség nagyban romlik. Végül azt vesszük észre, hogy ugyan melegek a ruhák a szárítás végeztével, de még sok vizet tartalmaz.
Egy hőszivattyús szárítógép több dolog miatt nem száríthat. Ha nem forog a dob, gondolhatunk ékszíjszakadásra, motor körüli problémákra, ezek nagy része gyorsan javítható. Ha nem gyűlik a víz a felső tartályba, gondolhatunk vízszivattyú hibára, dugulásra is. Ha a ruhák hidegek a szárítás végén, akkor elképzelhető, hogy elszökott a gáz a hőszivattyús egységből, vagy nem működik az egység kompresszora, zárlat vagy indítókondenzátor hiba miatt.
Ha a ruha meleg a szárítás végén, de tele van vízzel, akkor nem működik a lekondenzálódás, ekkor valószínűleg a rendszer dugulása okozza a hibát.Ez esetben a gép javítható de nem egyszerűen. Ezt minden szervíz kizárólag csak műhelyben végzi. A hőszivattyús szárítógép tisztítása hosszú folyamat, mivel hozzá kell férni a hőszivattyús egység részeihez. Ehhez gyakorlatilag darabokra kell szedni a készüléket, ki kell szedni a forgódobot, a motort, oldalfalakat, hátlapot, előlapot, meg kell bontani a vezetékelést, a vezérlést.
Meg kell bontani a hőszivattyús egység hermetikus házát, hogy hozzáférjünk az egység kondenzátorához, elpárologtatójához.
A tisztításhoz szükségünk lesz egy nagynyomású tisztítóra, valamint egy levegő-kompresszorra is.
A megbontott alkatrészeket, motorokat elektronikákat az eljárás alatt fokozottan védeni kell a víz káros hatásaitól is.
A műveletet érdemes egy vizes helységben, mosókonyhában elvégezni, mert az eljárás sok vízzel és kosszal, szösszel jár, erre fel kell készülni.
A szétbontott gépet először érdemes nagynyomású levegővel portalanítani, a nagynyomású mosóval az érintett részeket lemosni, kitisztítani, vigyázva, hogy az egységek ne sérüljenek.
A művelet után rövid száradás következik, majd a gépet összeszereljük. A szárítógép hatásfokát tesztelni is kell. Érdemes a szekrényszáraz programot használni, sok ruhával és legalább 3 liter vízzel. Ha a készülék tartja a szárítási időket és a ruhák maradéktalanul szárazak, akkor a szárítógépünk tökéletes lesz és jó pár évig ismét nem lesz baj vele.
A hőszivattyús szárítógép tisztítás nem egyszerű, a szervizek meg is kérik az árát, 40-75 ezer forint között szokták vállani, szállítással együtt. Ez nagyon sok pénz, de sajnos a mai szárítógépek árai is az egekben vannak, egy jobb gép 200-250 ezer forint is lehet. Ennek fényében megéri kitakaríttatní régebbi gépünket, mint újat venni (ami pár év alatt szintén eldugul) A napi karbantartással ez a nagy tisztítás nem előzhető meg, de elodázható.
Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?
Kattintson egy csillagra az értékeléshez!
Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:
Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.